Marmaris Tekne Turları ve Gidilecek Yerler

Marmaris Tekne Turları

Marmaris en çok yerli ve yabancı turist alan tatil beldelerinden birisidir. Denizinin berraklığı ve koylarının güzelliği ile birçok turistin tatil için öncelikli tercihlerindendir. Marmaris tatilinizi çok daha keyifli hale getirebilecek deneyimlerden birisi ise Marmaris tekne turu programları ile yapılan gezilerdir. Hem Marmaris’teki en güzel yerlerin gezilmesi hem de ekonomik olması sebebiyle bu etkinlikler oldukça rağbet görmektedir. Marmaris’in büyüleyici güzelliğe sahip olan koylarının ve çevredeki en güzel adaların gezildiği bu tekne turları tatilinizi üst seviyeye taşımak için harika bir etkinliktir.

Marmaris’te Keyifli Bir Tatil Geçirmenin En İyi Yolu

Marmaris tekne kiralama seçeneğinden faydalanarak yaptığınız tekne turlarında seçtiğiniz firma tarafından birçok ek hizmet de sunulmaktadır. Bu turlar ortalama 6-7 saat aralığında olduğu için birçok tur firması tarafından yiyecek ve içecek servisi yapılmaktadır. Bunun yanı sıra turun içeriğinde de farklılıklar vardır. Bazı firmalar daha sakin geçen turlar yaparken bazı firmalar gençlere yönelik müzikli ve köpüklü partilerin olduğu tekne turları düzenlemektedir. Kişisel tercihinize göre dilediğiniz turu seçebilirsiniz.

Bu turların en güzel yanlarından biri de yüzmeyi sevenler için bolca alan yaratılmasıdır. Farklı koylara gidildiğinde verilen molalar boyunca rahat rahat yüzecek fırsatınız olmaktadır. Marmaris’in benzersiz güzellikteki koylarında yüzerek serinleyebilirsiniz. Son derece berrak bir denize sahip olan Marmaris’in koyları yüzmeyi sevenler için harika bir deneyim yaşatmaktadır.

Marmaris Tekne Turları İçin Farklı Seçenekler

Marmaris’te tekne turu yapmak isteyenler için farklı opsiyonlar vardır. Öncelikle bu turlarda teknenizi kişiye özel olarak kiralama imkanınız bulunmaktadır, eğer sevdiklerinizle daha özel bir şekilde vakit geçirmek istiyorsanız bu turlar sizin için son derece uygun seçeneklerdir. Bunun yanında belirli ve kalabalık bir gruba özel etkinlikler düzenliyorsanız da bu kiralama seçeneği sizin için çok daha uygundur. Bu opsiyona ek olarak daha kalabalık ve karışık gruplar ile yapılan klasik tekne turları da vardır. Kendi kişisel tercihinize göre firmanız bu konuda düzenleme yapmanıza yardımcı olacaktır.

Turun yapılacağı teknenin büyüklüğü de kişi sayısına veya sizin isteğinize göre değişmektedir. Marmaris motor yat kiralama veya Marmaris gulet kiralama seçeneklerinden size uygun olanı seçebilirsiniz. Tekne turları ve kiralama için çoğunlukla ekonomik tarifeler ile fiyatlandırma yapılmaktadır. Seçeceğiniz teknenin büyüklüğü bu fiyatları da etkilemektedir. Ayrıca daha ekonomik bir tekne turunu tercih edenler için kalabalık turların çok daha doğru bir tercih olduğu söylenebilir. Kişiye özel kiralanan teknelerde de fiyatlar uygun olsa da kalabalık turlarda kişi başına düşen miktar sayesinde daha hesaplı bir fiyat ortaya çıkmaktadır.

Marmaris Tekne Turlarında Gidilebilecek Yerler

Marmaris tekne turlarının kalktığı yerler firmanın ayarladığı rotaya göre değişebilmektedir. Turlar için Marmaris’in farklı bölgelerinden tur başlangıcı yapılmaktadır. Katılmak istediğiniz tura ve firmanıza göre kalkış yeri farklı olabilmektedir, bundan dolayı tur öncesi firmadan detaylı bilgi almanız gerekmektedir.

Marmaris gulet turları sırasında gezebileceğiniz yerler arasında;

  • Arap Adası,
  • Kleopatra Adası,
  • Akvaryum Koyu,
  • Fosforlu Mağara,
  • Datça,
  • Aktur-Bencik Koyu,
  • Hisar Önü Körfezi,
  • Orhaniye Kız Kumu,
  • Dirsek Bükü olmak üzere birçok farklı güzergah yer almaktadır.

Tur firmalarının belirlediği firmalara ve rotaya göre bu yerlerden farklı olarak birçok farklı koyu ve adayı da gezme imkanı bulabilirsiniz.

Marmaris tatilinizi en güzel şekilde geçirmek istiyorsanız tekne turları ile en iyi deneyimi yaşamanız mümkündür. Hem Marmaris’in en güzel bölgelerini gezebilir hem de bol bol yüzme imkanı bulabilirsiniz. Bunun yanında sevdikleriniz ile daha özel bir alanda vakit geçirmek istiyorsanız bu turlardan faydalanabilirsiniz.


Whatsapp Destek

Seda

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?