Tekne Tatilindeki Hazırlık Süreci

Artık sizde klasik olan otel tatillerinden ve kalabalığın olduğu plajlardan sıkıldıysanız, tekne kiralayarak çok özel ve halinizdeki tatile hazırlanabilirsiniz. Tabi valiz hazırlama süreci diğer tatillere göre daha farklıdır. Unutmayın bu tatilinizde her sabah farklı bir yerde uyanacaksınız. En bakir koylarda yüzecek, doğa ve güneşin keyfine varacaksınız. Birde bunun yanında tekne içinde unutulmaz akşam yemekleride sizleri bekliyor olacak... 

Gulet kirama yada Motor yat kiralama dan önce iyi bir araştırma yapmanız gerekmekdir. Kalacağınız tekne, personel ve hazırlık sizin tatilinizin kalitesini belirler. Bu konuda hem en uygun fiyat garantisi veren ve 20 yılı aşkın bu konuda hizmet veren Viento Yatchting firmamız ile her daim yanınızdayız. 

Gelelim hazırlık sürecine;

Valizinizi tıka basa doldurmaya gerek yok. Gün boyunca tekne içinde olacaksınız, bazende gideceğiniz ada yada bölgelerde ekstra geziler yapacaksınız. Dolayısı ile bir sürü elbise yada 99 tane topuklu ayakkabı almanıza gerek yok:) Basit düşünmeniz sizi daha çok rahatlatacaktır. Teknede problem yaşamamak ve tekneye zarar vermemek adına tekne içinde topuklu ayakkabı giymeniz hem size hemde tekneye zarar verecektir. Altı kaymaz rahat bir ayakkabı, terlik vb seçimler yapmalısınız. Günlük keşifler içinde spor kıyafetler düşüne bilirsiniz

Mümkün olduğunca küçük bavullar ve az eşya ile hazırlık yapmanız. Kiralık tekne seçimize göre sizleri küçük yada orta boyutlu kabinler bekliyor olabilir. 

Yanınıza küçük bir fener yada kitap okuma labması almanızda fayda var. 

En önemlisi ise, güneş sizin en yakın arkadaşlarınızdan biri olacak. O yüzden zarar görmemek adına koruyucu kremlerinizi, gözlüklerinizi ve şapkalarınızı yanınıza kesinlikle almalısınız 

Maalesef akıllı telefonlar bu tatilinizde sizi terkedebilir. en çok yaşanan kazalardan biri akıllı telefonunuz su alarak akılsız bir hale gelebilir. yada denizin dibinden size flash gönderebilir. Bu yüzden su geçirmez kılıflar ile bileğinize sabitleyerek kullanmalısınız. 

Gün içinde güneşin tadını aldınız, doyamadığınız şekilde yüzdünüz ve akşam muhabbetleri başladı. Unutmayın denizin havası hiç bir zaman için belli olmaz. Sabahlara kadar tekne üstünde muhabbetler edebilir yada yıldızlarının o inanılmaz güzelliğine kendinizi bırakabilirsiniz. O yüzden 1-2 tanede olsa uzun kollu birşeyler yanınıza alabilirsiniz. 

Son olarakta telefonunuz hiç elinizden düşmeyecek. Bir ömür hatırlayacağınız fotoğraflar çekeceksiniz. Bu unutulmaz Gulet tatili yada Motor yat tatili nizi ölümsüzleştirmek isterken, bataryanız bitebilir. Yanınızda her zaman bir güç kaynağı olsun. 

Hep unutulmayan güzel tatilleriniz olsun...

 

 


Whatsapp Destek

Seda

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?